پرسش‌های همیشگی

برای دریافت کد ره‌گیری، ابتدا در سامانه نام‌نویسی کنید. پس از نام‌نویسی، روی پیوند تأیید نام‌نویسی که به رایانامه (ایمیل) شما فرستاده شده‌ است، کلیک کنید. با تأیید این رایانامه می‌توانید وارد سامانه شوید و اطلاعات و فایل پایان‌نامه/ رساله خود را ثبت و کد ره‌گیری دریافت کنید. فرایند نام‌نویسی در سامانه و دریافت کد ره‌گیری در راهنمای تصویری نشان داده شده است.

اگر رایانامه (ایمیل) تأیید نام‎نویسی را دریافت نکرده‌اید، وارد صفحه اصلی سامانه شوید و در قسمت ورود به سامانه، رایانامه و گذرواژه (رمز عبور) خود را وارد کنید. رایانامه تأیید نام‎نویسی دوباره برای شما فرستاده می‌شود.

پس از دریافت کد ره‌گیری از سامانه، پارسای ثبت ‏شده (پایان‌نامه‌/ رساله‌) در مدت زمان ۲ تا ۴ روز کاری بررسی خواهد شد. پس از پذیرش ایرانداک، می‌توانید برای دریافت پذیرش نهایی به دانشگاه/ پژوهشگاه محل تحصیل خود سر بزنید؛

برای پیشنهاده‌ها (پروپوزال)، نیازی به پذیرش ایرانداک نیست و پس از ثبت مدرک در سامانه می‌توانید بی‌درنگ برای دریافت پذیرش نهایی به دانشگاه/ پژوهشگاه محل تحصیل خود سر بزنید.

تا پیش از تأیید نهایی دانشگاه/ پژوهشگاه محل تحصیل خود می‌توانید همه اطلاعات ثبت‌شده را (به جز رایانامه و شماره ملی) اصلاح و ویرایش کنید.

می‎توانید وضعیت مدرک ثبت ‌شده را در قسمت درخواست‌های گذشته کارتابل خود ببینید. هم‌چنین، همه گام‌های سامانه به وسیله رایانامه (ایمیل) و پیامک به آگاهی شما خواهد رسید.

بر اساس دستور کار وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری، بایسته است همه صفحه‌های پایان‌نامه/ رساله (پارسا) از ابتدا تا پایان با دو فرمت word و pdf در سامانه بارگذاری شود. اگر ایرانداک یا دانشگاه/ پژوهشگاه محل تحصیل فایل‌های شما را تأیید نکنند، آنها به شما بازگردانده می‎شود تا فایل درست را در سامانه بارگذاری کنید.

خیر. شما با نام کاربری پیشین (رایانامه) خود می‌توانید وارد سامانه شوید، و نیازی به نام‎نویسی دوباره نیست. در صورتی که رایانامه (ایمیل) خود را به یاد نمی‌آورید و یا به آن دسترسی ندارید، از راه کاربرگه درخواست ویرایش اطلاعات، رایانامه جدید خود را اعلام کنید.

در صورتی که شماره ملی شما درست نیست، از راه کاربرگه درخواست ویرایش اطلاعات، شماره ملی خود را اعلام کنید.

گذرواژه یا رمزعبور می‌بایست کمینه ۶ کاراکتر، و شامل حروف انگلیسی، عدد و کاراکترهای غیرحرفی مانند @ یا # و … باشد.

برای استفاده از هر یک از سامانه‌‌های ایرانداک، لازم است جداگانه در آنها نام‌نویسی کنید. فرایند نام‌نویسی در سامانه و دریافت کد ره‌گیری در راهنمای تصویری نشان داده شده است.

لطفا برای مشاهده بهتر سامانه از مرورگر Internet Explorer استفاده نکنید.