استخدام بانوان در دانشگاه علوم انتظامی کوثر

استخدام بانوان در دانشگاه علوم انتظامی کوثر، دانشگاه پلیس زن

استخدام بانوان در دانشگاه علوم انتظامی کوثر

مقدمه و معرفی دانشکده علوم انتظامی کوثر:

دانشگاه علوم انتظامی، تنها مرکز آموزش عالی در ناجا و محل تربیت جوانان شایسته در عرصه های نظم، دانش انتظامی و آمادگی جسمانی با محوریت دینی است. این دانشگاه، با هدف تعلیم و تربیت افسران با ایمان، شجاع، آگاه و توانا در راستای اجرای بهینه مأموریت ها و وظایف متنوع و خطیری که قانونگذار به عهدۀ نیروی انتظامی گذشته است از جایگاه مناسبی در نظام دانشگاهی کشور برخوردار است. دانشگاه علوم انتظامی از زمان تأسیس تاکنون، همگام با تحولاتی که پلیس ایران در دوره های مختلف تاریخی با آن روبه رو بوده، شاهد دگرگونی ها و فراز و نشیب هایی برای رسیدن به هدف عالی و مطلوب خود بوده است. این دانشگاه در سال ۱۳۲۳ با عنوان «آموزشگاه عالی شهربانی» رسماً فعالیت خود را آغاز کرد و از دی ماه سال ۱۳۳۸ به «دانشکده افسری شهربانی» تغییر یافت.

دانشگاه علوم انتظامی دارای شش دانشکده تخصصی، یک مجتمع آموزش عالی ویژه آموزش پلیس زن و پنج مرکز آموزشی است. این دانشگاه با ۳۱ گروه آموزشی و ۲۳ رشته تحصیلی با ۲۹ گرایش در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری مشغول فعالیت است. تمام دانشجویان در مقطع کاردانی و کارشناسی دروس مهارتی از قبیل شنا، آموزش رانندگی، آمادگی جسمانی، دفاع شخصی و… را باید در طول دوره طی کرده و گواهینامه مربوط را اخذ کنند. به‌غیراز دوره‌های مصوب، دوره‌های داخلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد برای ارتقای سطح علمی کارکنان نیروی انتظامی (از طریق کنکور داخلی) برگزار می‌شود.

در سال ١٣٧٨ مجتمع آموزش عالی (خواهران) کوثر در تابعیت دانشگاه علوم انتظامی، به‌منظور تربیت نیروی مجرب و کارآزموده از بین دختران مؤمن و متعهد، تأسیس و با پذیرش دانشجو شروع به کار نمود. دانشجویان دختر پلیس در محیطی کاملاً مجزا و زنانه با کادر اداری خانم و با امکانات آموزشی، خوابگاهی و ورزشی کاملاً مجهز و پیشرفته، آموزش‌های خاص پلیسی را فرامی‌گیرند. تحصیل در این دانشکده استخدام به دنبال دارد؛ لذا خانم‌ها باانگیزه‌هایی قوی برای پذیرش و استخدام در این دانشکده وارد عرصه‌ی رقابت می‌شوند.

زمان و نحوه ثبت‌نام دانشکده علوم انتظامی کوثر ۹۸ – ۹۹:

نحوه ورود به دانشگاه پلیس زن از طریق کنکور سراسری و اعلام علاقه‌مندی در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی در مقاطع کاردانی و کارشناسی یا با گزینش فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها در رشته‌های مرتبط با مأموریت پلیس است. بنابراین زمان ثبت‌نام هفته اول بهمن ما ۱۳۹۸ هم‌زمان با ثبت‌نام در آزمون سراسری ۹۹ می‌باشد.

جهت مشاوره تلفنی و ثبت‌نام در دانشگاه علوم انتظامی کوثر با کارشناسان متخصص ما تماس بگیرید.

شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی پذیرش دانشجوی زن در دانشکده کوثر ۹۸ – ۹۹:

الف) شرایط عمومی دانشکده کوثر:

 • اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اعتقاد به ولایت مطلقه فقیه و آمادگی فداکاری درراه اهداف آن‌ها.
 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران (داوطلب باید ایرانی‌الاصل باشد یعنی دارای شناسنامه ایرانی و پدر و مادر ایرانی‌الاصل باشد).
 • عدم سابقه عضویت یا وابستگی به احزاب و گروه‌های سیاسی و معارض با نظام جمهوری اسلامی ایران.
 • عدم عضویت یا وابستگی به احزاب و گروه‌های سیاسی در زمان تقاضای استخدام.
 • عدم محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی.
 • نداشتن سوءپیشینه کیفری.
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر.
 • داشتن شرایط تحصیلی و یا تخصصی لازم برای خدمت مورد نظر.
 • داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نظر.

ب) شرایط اختصاصی دانشکده کوثر:

 • نداشتن تعهد خدمت به هر نحو (رسمی، پیمانی، آزمایشی) به سازمان‌های دولتی و غیردولتی؛
 • حداقل معدل کل دیپلم یا دوره پیش‌دانشگاهی در مقطع کارشناسی ۱۶ و برای مقطع کاردانی ۱۴ تمام می‌باشد.
 • حداقل قد برای داوطلبان ۱۶۰ سانتی‌متر و تناسب قد و وزن برقرار باشد.
 • حداقل سن برای داوطلبان در مقطع درجه‌داری ۱۸ سال تمام و حداکثر سن ۲۳ سال تمام باشد.

* در خصوص فرزندان شهدا، ایثارگران، دارنده مقامات برتر کشوری، حافظان قرآن، برابر تدابیر ابلاغی رفتار خواهد شد.

 • دانش‌آموختگان مقاطع کاردانی و بالاتر حق انتخاب رشته علوم انتظامی در کنکور را ندارند.
 • خانواده محترم شهدا، ایثارگران، کارکنان نیروهای مسلح، نخبگان علمی و ورزشی و افرادی که ویژگی بارزی دارند در شرایط مساوی با سایر داوطلبان در اولویت جذب خواهند بود.

* ملاک ثبت‌نام آخرین مدرک تحصیلی داوطلبان می‌باشد.

* به درخواست داوطلبانی که در حال تحصیل هستند ترتیب اثر داده نخواهد شد.

مصاحبه مجتمع آموزش عالی کوثر چگونه است؟

رشته انتظامی از کد رشته‌های نیمه‌متمرکز است و معمولاً سازمان سنجش آموزش کشور سه برابر ظرفیت داوطلبانی که این کد رشته را انتخاب می‌کنند، پذیرش می‌نماید. سپس آزمون‌های داخلی از داوطلبان گرفته می‌شود و اگر از آن مراحل با موفقیت عبور کنند، پذیرش می‌شوند. علاوه بر این، آزمون‌های مختلفی مانند آزمون‌های روانشناسی و آزمون‌های بهداری برای سنجش سلامت روحی و جسمی متقاضیان گرفته می‌شود؛ چون آن‌ها علاوه بر این‌که باید توانایی آموزش دیدن داشته باشند، در نیروی انتظامی استخدام خواهند شد. درواقع، از اولین روزی که در دانشکده پذیرفته می‌شوند، استخدام‌شده و آموزش آن‌ها نیز جزو سنوات خدمتشان محسوب می‌شود.

رشته‌های تحصیلی و گرایش‌های آن‌ها در مجتمع آموزش عالی کوثر سال ۹۸ – ۹۹ چیست؟

در دانشگاه‌های علوم انتظامی به رشته «رسته» گفته می‌شود. در دانشکده انتظامی کوثر نیز رسته‌های مختلفی مانند مرزبانی، راهنمایی و رانندگی، آگاهی، انتظامی و غیره وجود دارد، اما برای زنان مثلاً رسته مرزبانی یارسته‌های دیگری که مرتبط با زنان نیست، وجود ندارد. زنان بیشتر در رسته انتظامی که یک رسته مادر است و در حدی که نیاز باشد، در رسته‌های اطلاعات و آگاهی حضور دارند. زنان ابتدا دوره عمومی را می‌گذرانند و بعدازآن، با توجه به شرایط جسمی و… مشخص می‌شود که دانشجویان در کدام رسته ادامه تحصیل بدهند.

به‌این‌ترتیب، رسته‌بندی می‌شوند و باقی آموزش‌هایشان را در رسته خاص خودشان می‌بینند. دانشجویان پس از گذراندن دروس آموزش مقدماتی، عمومی، پایه، اصلی و انتخاب یکی از گرایش‌های موردنیاز مطابق با ضوابط موجود دروس تخصصی همان گرایش را می‌گذرانند. گرایش‌های تحصیلی دانشجویان پلیس زن بر اساس نیاز سازمان، رسته‌های راهنمایی و رانندگی، کشف جرائم، اطلاعات انتظامی و رایانه می‌باشد. بعد از فارغ‌التحصیلی زنان پلیس در مراکز خاصی که متناسب با رسته آنان است مشغول به کار می‌شوند.

کلمات کلیدی: استخدام بانوان ، استخدام بانوان پلیس ، پلس زن ، استخدام پلیس زن ، دانشگاه پلیس زن ، دانشگاه پلیس زن ، دانشگاه پلیس زن ، دانشگاه پلیس زن ، دانشگاه علوم انتظامی کوثر ، دانشگاه علوم انتظامی کوثر ، دانشگاه علوم انتظامی کوثر

دانشگاه علوم انتظامی جمهوری اسلامی ایران

21 پاسخ
 1. رقیه
  رقیه گفته:

  سلام من امسال بخاطر اوضاع کرونا شهریورماه دیپلم گرفتم ولی فراخوان دراستان قزوین نمیاد آیا راه دیگه ای برای رفتن به دانشکده کوثر دارم؟

  پاسخ
 2. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام خسته نباشید اگه کسی برای استان قزوین باشه میتونه تو فراخوانی که از تهران میاد شرکت کنه؟؟

  پاسخ
 3. رقیه
  رقیه گفته:

  سلام خسته نباشید کسی که ساکن استان قزوینه میتونه در فراخوان که در استان تهران میاد شرکت کنه؟؟

  پاسخ
 4. زهرا
  زهرا گفته:

  سلام ببخشید من ورودی دانشگاه تبریزم
  نمیدونستم که دانشگاه کوثر ویژه خواهران به رشته پلیسی هگ علاقه دارم از نیروی انتظامی استان هم پیگیری میکردم میگفتن که برنمیداریم اگه دانشگاه کوثر برمیداره میشه بگید چه جوری ثبت نام کنیم از کدوم سایت
  و این که من سال اولم میتونم ثبت نام کنم یا ن
  ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
 5. صالحی
  صالحی گفته:

  سلام خسته نباشیدمن ۱۹سالمه ومنتظرفراخوان هستم اهل خوزستانم وشرایطش رودارم امانمیدونم چه زمانی فراخوان میدن ایاتاپایان امسال گزینش دارن؟ تشکرمیکنم اگه خبردارین بگین حتما

  پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت گفته:

   سلام
   زمان فراخوان و استخدامی دانشکده های افسری رو از تلویزیون سراری ایران و روزنامه کثیرالانتشار اعلام میکنند.
   با تشکر

   پاسخ
 6. زهرا
  زهرا گفته:

  سلام خسته نباشین من ۱۸سالمه اما هنوز ۸ماه دیگ تا دیپلم بگیرم مونده سال اخرم قدمم۱۶۰ علاقه به شدتی هن به افسری دارم ایا میشه مهر امسال که فراخوان هست ثبت نام کنم یا باید تا دیپلم منتظرباشم هیچ راهی براش نیست؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.